Nem a tüdőrák a dohányzás legnagyobb kockázata!
Jóval több embert érint, mint a tüdő- és gégerák, mégis kevesebbet hallunk róla. A COPD 2050-re a negyedik leggyakoribb halálok lehet, az érintettek 90%-a dohányos, vagy passzívan szívja a füstöt. Dr. Dózsa Izabella tüdőgyógyász, a Tüdőközpont orvosa ezért arra figyelmeztet, hogy ne vegyük félvállról a gyakori köhögést, mely a betegség egyik leggyakoribb jele lehet! Kezelés nélkül a COPD természetes lefolyása révén állandósuló és súlyosbodó tüneteket, majd nehézlégzést, fulladást okozhat.
Sípoló légzés - asztma vagy COPD?
A COPD kevésbé ismert, a hasonló tünetek – mint a sípoló légzés - miatt pedig könnyen asztmának titulálják. A két betegség közti különbségeket dr. Hidvégi Edit tüdőgyógyász, a Tüdőközpont orvosa foglalta össze.
Asztma: az én gyermekemet is érintheti?
Létezik olyan vizsgálat, amellyel ki lehet mutatni, hogy ki lesz asztmás és ki nem? Befolyásolja-e a nem, a születés időpontja vagy akár a lakhely a betegség megjelenését? Dr. Somogyi Éva gyermektüdőgyógyászt, a Tüdőközpont orvosát a megelőzésről és az asztmás tünetek korai felismeréséről kérdeztük.
Asztma és dohányzás: kevesebb gyógyszerrel is tünetmentes lehet, ha a leszokást választja
A dohányzás az asztma egyik fő rizikófaktora, meglévő betegség esetén pedig közismerten rontja a betegek állapotát. Egy felmérés szerint azonban még így is több a dohányos az asztmások, mint a nem asztmások között. Dr. Dózsa Izabella tüdőgyógyász, a Tüdőközpont orvosa az asztma és a dohányzás kapcsolatáról és a leszokás egyik fontos előnyéről is nyilatkozott.
Asztma kezelése terhesség alatt: milyen gyógyszereket szedhetek?
Megfelelő kezelés hiányában, az asztma komplikációkat okozhat a várandósság időszakában. Az asztma terhesség alatti kezelésével kapcsolatos tudnivalókat dr. Potecz Györgyi tüdőgyógyász, allergológus, a Tüdőközpont főorvosa foglalta össze.
Ma a melegfront okoz kellemetlen tüneteket a légúti betegeknek
Az elmúlt napok szeles időjárása igen megviselte a légúti betegeket. Az előrejelzés szerint ma a melegfront következményeivel kell megbirkózniuk. Dr. Potecz Györgyi tüdőgyógyász, allergológus, a Tüdőközpont főorvosa összefoglalta, hogyan hatnak az időjárás változásai az asztmás, allergiás és COPD-s betegekre.
Megbetegíthet a párásító készülék?
Ha nem megfelelően tisztítjuk, a készülékekben baktériumok és gombák szaporodhatnak el, melyek belélegezve akár tüdőgyulladást vagy túlérzékenységi reakciót is okozhatnak. Dr. Potecz Györgyi tüdőgyógyász, allergológust, a Tüdőközpont főorvosát a „párásító-tüdő” néven ismert betegségről és megelőzéséről kérdeztük.
Mi okozhat tüdőgyulladást?
A téli hónapokban többen szorulnak kezelésre tüdőgyulladás tünetei miatt. A betegséget megelőzni nehéz, hiszen kialakulásában a vírusok és baktériumok mellett egyéb tényezők is szerepet játszhatnak. Arról, hogy pontosan melyek ezek, dr. Potecz Györgyi tüdőgyógyászt, a Tüdőközpont főorvosát kérdeztük.
Karácsonyig minden péntek Brown Friday!
A Prima Medica EgészségHálózat és páciensei a ferencesekkel együtt segítenek a rászorulóknak.Tények és tévhitek a tüdőgyulladás tüneteiről és kezeléséről
Sokan még mindig ártalmatlan, otthon könnyen kezelhető, „lábon kihordható” betegségként tartják számon, miközben évek óta a tíz leggyakoribb halálok közt szerepel a fejlett országokban. A betegséggel kapcsolatos gyakori kérdéseket vesszük górcső alá dr. Hidvégi Edit tüdőgyógyász, a Tüdőközpont orvosának segítségével.